Історична довідка

Село Тарасівку засновано в другій половині XVIII ст. вихідцями з Полтавської губернії та переселенцями з Харківщини.
У 2015 році мешканці села відзнаменували 225 річницю з дня створення села.
1790 рік - дата заснування як село Петропавлівка вихідцями з села Решетилівка (Полтавщина) і переселенцями з Харківщини.
У 1922 році перейменовано в село Тарасівка.
Село Тарасівка знаходиться на лівому березі річки Мала Токмачка, нижче за течією на відстані 0,5 км розташоване село Новофедорівка, вище за течією примикає і на протилежному березі розташоване село Басань. Через село проходить автомобільна дорога Т 0401.

Герб Тарасівської сільської ради

Головна діюча особа герба – жайвір. У народній свідомості це символ сонця, вогню, степу, а ще – свободи, духовності, творчості. Говорить він про гордість села – народний вокальний колектив «Жайвір». Восьмикутна зірка – незмінний символ любові, чистоти, вічності. Хрест символізує повагу до християнських цінностей. Під хрестом – схрещені шабля й перо – нагадування про Тараса Шевченка, іменем якого назване село. Шабля – символ козацької слави. Синій колір щита – символ стійкості, сили, надійності. Червономалиновий – то слава, мужність, відвага, жовтий – то сонце, світло, степ. Корона з пшениці свідчить, що основне заняття людей краю – землеробство.

Є адміністративним центром Тарасівської сільської ради, в який, крім того, входять села Андріївське, Романівське і Шевченкове.


Стаття в розробці.